www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest piątek 22 Lutego 2019. Imieniny obchodzi Marta, Magorzata, Piotr


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Zabawa Andrzejkowa 2008
Redaktor: Administrator   
11.12.2008.

 Andrzejk w SP9

25 listopada w naszej szkole było głośno i wesoło, a to wszystko dlatego, że obchodziliśmy Andrzejki. To był wieczór pełen atrakcji. Głównym punktem imprezy były oczywiście wróżby. Ci, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat swojej przyszłości, odwiedzali wróżki i wróżbitów. Wszyscy świetnie się bawili w rytmie ulubionych przebojów.

 Szkolne Mikołajki

"Siedzę cichuteńko,
patrzę na okienko.
Poruszyły się zasłonki!
Chyba już go widzę!
Chyba już go słyszę!
Zabrzęczały jego sanek dzwonki.
Dzyn, dzyn, dzyn.
Mikołaju Święty.
Dzyn, dzyn, dzyn.
Przynieś nam prezenty."

 

Święty Mikołaj to postać piękna, niezwykła, tajemnicza i cudowna, to uosobienie dobroci, wyrozumiałości i hojności, to najlepszy ze wszystkich świętych; to święty, który przez całe swe życie z wielkim oddaniem pomagał ludziom, wspierał ich i uszczęśliwiał. W miesiącu grudniu dzieci w wielu krajach świata, częściej niż w innych miesiącach otrzymują prezenty. My też czekaliśmy na niego, a było warto. W tym roku w naszej szkole był to szczególny dzień. Byliśmy wszyscy na zajęciach, mimo że to była sobota. Uczniowie przyszli do szkoły w mikołajowych strojach. Szczególnie ładnie prezentowały się Wiktoria Gąska, Izabela Maroń, Wojciech Paszyński i Wiktoria Rajca. Najpierw Mikołajki odbyły się w pięknie udekorowanych  klasach, gdzie dzieci otrzymały prezenty. Później zabawa mikołajkowa odbyła się na nowo oddanym boisku szkolnym. Ten prezent najbardziej nam się podobał!
 Image Image
Zmieniony ( 23.02.2009. )
 
Otwarcie Orlika
Redaktor: Administrator   
09.12.2008.
Otwarcie Orlika
Na zamieszczonych stronach można poczytać o uroczystości otwarcia Orlika:
Zmieniony ( 11.12.2008. )
 
Konkurs Literacki
Redaktor: Administrator   
08.12.2008.

„List do ulubionego pisarza”

Dnia 4 grudnia 2008 roku o godz. 16.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literackiego pt. „List do ulubionego pisarza”.

W konkursie wzięło udział 17 osób. Każda z nich napisała jeden list do swojego ulubionego autora. Jak się okazuje mamy wiele autorytetów literackich, m.in. J. Brzechwę,
H. Ch. Andersena, E. Niziurskiego.·

Z naszej szkoły udział wzięło 13 osób. Zaszczytne, II miejsce zajął uczeń klasy VI d Konrad Wojciechowski. Wyróżnieni zostali: Marcelina Wróbel (IV c), Aleksandra Hajduk (IV c), Michał Kuroń (IV a) oraz Adrian Konieczny (IV a). Żadna z osób nie została pominięta podczas rozdania nagród. Każdy uczestnik konkursu otrzymał piękny słownik.

Image Image

Nagrodzonym osobom serdecznie gratulujemy.

Dominika Machała (VI d)

Cała galeria dostępna tutaj

Cała galeria1 dostępna tutaj

Zmieniony ( 04.03.2009. )
 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 442 - 448 z 460