www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest sobota 30 Maja 2020. Imieniny obchodzi Joanna, Feliks, Ferdynand


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Wycieczka do Pacanowa
Redaktor: Administrator   
31.03.2011.

Wycieczka do Pacanowa

W dniu 16 marca 2011 r. uczniowie klasy II b Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu odbyli podróż do krainy marzeń i snów – odwiedzili Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

 Image

Pomimo szarej, marcowej pogody, dzieci mogły chociaż przez chwilę przenieść się w cudowny świat polskich bajek rysunkowych i spotkać się z ich bohaterami. Czekała tam na nie niezwykła wystawa pt. „Bajkowy Świat”, utrzymana w charakterze interaktywnej zabawy z wykorzystaniem m. in. technik multimedialnych. Dzięki temu same poczuły się jak w bajce pełnej kolorów i niespodzianek.

 Image

W drodze powrotnej z Pacanowa dzieci odwiedziły Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, gdzie mogły zobaczyć wszelkie pamiątki związane z budową dróg. Oglądały też maszyny i urządzenia, które niegdyś służyły drogowcom oraz makiety dotyczące budowy i utrzymania dróg i mostów. W sali kinowej Muzeum obejrzały bajki związane z bezpieczeństwem na drodze.

Pełne wrażeń i z rozbudzoną fantazją wróciły do domów.

Zmieniony ( 13.04.2011. )
 
Jasełka w SP 9
Redaktor: Administrator   
03.01.2011.

 "Hej Kolęda, Kolęda"

"Jasełka Hej Kolęda Kolęda" 20.12.2010 roku wystawiły dla uczniów z klas od IV do VI Dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego. Przez trzy tygodnie uczniowie z całych sił przygotowywali się do tych Jasełek, którym towarzyszyła niesamowita aura światła i radości. Treść jasełek wprowadził nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, a przepiękne teksty napełniły każdego głeboką refleksją, że Maleńka Miłość dla każdego człowieka narodziła się i przyszła na świat w wielkim ubóstwie i chłodzie skromnej szopy z której Światłość rozeszła się na cały świat, aby do Tego Dziecięcia mógł przyjść każdy począwszy od biednych pastuszków aż do Wielkich Królów, którzy oddali Mu pokłon i złożyli dary.

Te głębokie treści przekazali nam uczniowie z klas czwartych, piątych, trzecich i drugich.W czasie całego występu wspomagał nas pięknie śpiewając kolędy Chór szkolny z panią Zosią , a przepiękną dekorację przygotowała pani Bożenka. Wszystkim dziękujemy za pomoc, a wszyscy uczniowie wraz z s.Agnieszką składają serdeczne życzenia dla Pana Dyrektora, pani Wicedyrektor i nauczycieli by Nowonarodzony Jezus Błogosławił i obdarzał wszystkich potrzebnymi łaskami.

Cała galeria dostępna jest tutaj 

Zmieniony ( 03.01.2011. )
 
Akcja "Góra Grosza"
Redaktor: Administrator   
22.12.2010.

 Podsumowanie akci "Góra Grosza"

Dnia 8.12.2010 odbyło się w naszej szkole podsumowanie akcji „Góra Grosza”. W finale wzięli udział zarówno uczniowie klas I-III jak i klas IV-VI. W tym roku nasza akcja miała na celu pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Zebraliśmy 1359 złotych oraz 22 grosze.

 Image Image

Nagrodą dla klas, która zebrała największe fundusze, był „Dzień bez pytania”. Uczniowie, jak co roku, bardzo zaangażowali się w przygotowanie i liczenie swojej „góry grosików” chcąc pomóc innym dzieciom i nie licząc na żadne materialne nagrody bądź prezenty.

XI edycję akcji „Góra grosza” możemy uznać za prawdziwy sukces.

Cała galeria dostępna jest tutaj 
Zmieniony ( 22.12.2010. )
 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 484 - 490 z 567