www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest wtorek 16 Lipca 2019. Imieniny obchodzi Maria, Stefan, Eustachy


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Akademia "Misia Ratownika"
Redaktor: Administrator   
05.12.2008.

Akademia "MISIA RATOWNIKA"

W tym roku szkolnym uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami biorą udział w autorskim projekcie Stowarzyszenia Laboratorium Troski „AKADEMIA MISIA RATOWNIKA”.

Dzieci uczestnicząc w spotkaniach pod okiem Misia Ratownika – ich przyjaciela i powiernika, a także eksperta do spraw bezpieczeństwa i przede wszystkim autorytetu, który nigdy nie łamie nauczanych zasad, uczą się jak postępować, by żyć bezpiecznie.

W ramach projektu w ostatnim tygodniu listopada wszystkie klasy miały spotkania z policjantem Wydziału Ruchu Drogowego. Po tej wizycie pozostały wielkie wrażenia, bo dzieci mogły nie tylko poznać ważne znaki drogowe, ale także dotknąć elementów umundurowania funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego, otrzymały światełka odblaskowe. Na zakończenie wspólnie zaśpiewały piosenkę „Miś Ratownik uczy dzieci”.

 Image

O kolejnych wydarzeniach związanych z realizacją zadań programowych napiszę w późniejszym terminie.

Cała galeria dostępna tutaj

 

koordynator projektu

Bożena Gan

Zmieniony ( 23.02.2009. )
 
Niedziela Misyjna
Redaktor: Administrator   
19.11.2008.
Niedziela Misyjna w parafii Ducha Świętego w Mielcu

Każdego roku w przedostatnią niedzielę października obchodzona jest w całym Kościele katolickim Niedziela Misyjna.

Mszę Świętą o godz. 1130 z udziałem najmłodszych parafian, rozpoczęto od występu dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr.9 w Mielcu przebrani w stylizowane stroje z poszczególnych rejonów świata, przedstawiły piękno, ale też problemy dzieci żyjących w: Afryce, Azji, Oceanii, Ameryce Południowej i Europie. Wokół ołtarza utworzyła się wyjątkowa, bo żywa dekorację z „Dzieci Świata”. Szczególny akcent położony został na kontynent Azji, gdyż tegoroczna Niedziela Misyjna była dniem solidarności i modlitwy z chrześcijanami prześladowanymi w Indiach.

ImageImage

Cała liturgia Mszy Świętej: Liturgia Słowa, Modlitwa Wiernych, Dary Ofiarne przygotowana była przez „dzieci świata”, które w ten sposób okazały jedność ze swoimi rówieśnikami z innych kontynentów.

Cała galeria dostępna tutaj

Zmieniony ( 19.11.2008. )
 
Promocja Zdrowia w SP9
Redaktor: Administrator   
11.11.2008.

„Promocja zdrowia”

27 października po raz kolejny uczniowie klas I-III uczestniczyli w akcji „Promocja zdrowia”. Opiekunem tej akcji była pani Jolanta Rajca. Wcześniej uczniowie pod okiem swoich nauczycieli przygotowali prace na konkurs plastyczny pod tym samym tytułem. Opiekunem tego konkursu była pani Dorota Witkowska. W dniu akcji, uczniowie w klasach przygotowali surówki, sałatki, kanapki, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania warzyw i owoców. Każda klasa zaprezentowała przygotowane potrawy i dekoracje na stołach. Uczniowie wysłuchali prelekcji higienistki szkolnej na temat zdrowia, obejrzeli inscenizację przygotowaną przez dzieci uczęszczające do świetlicy pod kierunkiem pani Agaty Olszewskiej. Mieli możliwość udziału w zgaduj - zgaduli. Po pokazie ogłoszono wyniki konkursu plastycznego. autorzy wyróżnionych prac otrzymali „smaczną” nagrodę - pełne witamin jabłko.

 Image Image

Cała galeria dostępna tutaj
Zmieniony ( 11.11.2008. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 484 - 490 z 499