www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest piątek 15 Listopada 2019. Imieniny obchodzi Amelia, Albert, Leopold


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Spotkanie z Kolędą w SP 9
Redaktor: Administrator   
13.03.2009.
Spotkanie z Kolędą
Image  

    Nie tak dawno uczniowie klas I-III wzięli udział w „Spotkaniu z kolęd ą” przygotowanym przez koleżanki i kolegów z klas: Ib i IIIc. Poprzez wspólne kolędowanie wszyscy mieli okazję przypomnieć sobie zwyczaje i obrzędy związane ze Świętami Bożego Narodzenia, a mali aktorzy mogli choć przez chwilę poczuć się małymi artystami

 

 
Zmieniony ( 21.03.2009. )
 
Akcja Akademia "Misia Ratownika"
Redaktor: Administrator   
13.03.2009.

Akademia "Misia Ratownika"

Od 18 listopada realizujemy projekt społeczno-edukacyjny „Akademia Misia Ratownika” dla uczniów klas I-III, którego celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem najmłodszych, a także ochrona przed przemocą czy uzależnieniami.

Podczas cyklu zajęć dzieci poznają m.in. elementarne zasady bezpieczeństwa na drodze, uczą się prawidłowo oceniać niebezpieczeństwo i reagować w przypadku zagrożenia, np. jak wezwać karetkę pogotowia, pod jaki numer zadzwonić, by poprosić o pomoc, jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku drobnego skaleczenia czy poparzenia.

W roli prelegentów – przyjaciół Misia Ratownika wystąpili policjanci i strażacy. Aktywny udział wzięli też wychowawcy klas, pedagog szkolny, higienistka szkolna, których rolą była obserwacja zachowań dzieci i udzielanie im wspierających wskazówek i rad.

Sympatyczny nauczyciel Miś Ratownik każdą lekcję zamieniał w świetną zabawę. Poprzez bajki i symbole dzieci uczyły się asertywności, która jest nie tylko umiejętnością odmawiania, ale i proszenia o pomoc. Do projektu włączeni zostali także rodzice uczniów.

koordynator projektu

Bożena Gan

Zmieniony ( 13.03.2009. )
 
Konkurs na najładniejszą szopkę
Redaktor: Administrator   
17.12.2008.

Konkurs na najładniejszą Szopkę Krakowską

 

    W miesiącu grudniu w naszej szkole odbył się Konkurs na najciekawszą makietę Szopki Krakowskiej. Prace realizowane były na lekcjach techniki w klasach 6, pod kierunkiem pani Bożeny Stryjnik. Celem konkursu było wykonanie makiety szopki wzorowanej na Szopkach Krakowskich. Przy ocenie prac brane były pod uwagę walory artystyczne, ciekawość formy, samodzielność, estetyka oraz zgodność z tematyką wzorowania się na mistrzach Krakowskich.

    Wykonano wiele pięknych prac, które zostały zaprezentowane w formie wystawy na korytarzu szkolnym.

ImageImage

    Z pośród nich wyłonione zostały cztery najciekawsze prace, a ich autorzy zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez panią Bożenę Stryjnik.

 

Lista zwycięzców:

  1. Dyjak Konrad, Leśniowski Marcin – klasa VI b
  2. Ziarko Kaja, Karolina Misina – klasa VI b
  3. Damian Raczyński, Jakub Bryk – klasa VI s
  4. Izabela Nosek, Aleksandra Jędraszek – klasa VI a
organizator konkursu
Bożena Stryjnik
Zmieniony ( 23.02.2009. )
 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 498 - 504 z 519