www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest sobota 15 Sierpnia 2020. Imieniny obchodzi Maria, Napoleon, Stefan


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii klas III"
Redaktor: Administrator   
11.05.2009.

Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii klas III"

Dnia 7 maja 2009 roku w naszej szkole odbył się kolejny Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii klas III”. Jest to konkurs - dyktando dla uczniów klas III mieleckich szkół podstawowych, który dostarcza im wielu wrażeń i emocji. W konkursie tym uczniowie kształcenia zintegrowanego mają szansę sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie poprawności ortograficznej.

W tegorocznej edycji wzięło udział 23 uczniów z mieleckich szkół podstawowych. Z rumieńcami na twarzach uczestnicy zmagali się z „Rzepką Huberta” pisząc tekst dyktanda.

Laureatami zostali: Wojciech Piekarski- SP 1; Julia Zięba- SP 2; Mateusz Śledziona- SP 3; Mateusz Litwin- SP 3; Anna Zielińska- SP3; Damian Nośko- SP 9; Agata Pisarczyk- SP 11; Kinga Skowron- SP 11.

 Image Image

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Nauczycielom dziękujemy za miłą współpracę, a uczniom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy

Zmieniony ( 11.05.2009. )
 
Konkurs Pieśni Patriotycznych i Partyzanckich
Redaktor: Administrator   
05.05.2009.

Konkurs Pieśni Pariotycznych i Partyzanckich

W dniu 30.04.2009 r. odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych i Partyzanckich, który rokrocznie organizuje Szkoła Podstawowa im. Władysława Jasińskiego w Gawłuszowicach.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II b w składzie:

1.Bawoł Grzegorz

2.Bienias Dominika

3.Ejnik Weronika

4.Forczek Klaudia

5.Kwaśnik Weronika

oraz Izabela Łukaszek z klasy V c.

ImageImage

Grupa młodsza pięknie zaśpiewała piosenkę pt. „Moja Ojczyzna” i pokonała inne szkoły zdobywając I miejsce. Izabela Łukaszek reprezentująca klasy IV – VI zaśpiewała piosenkę pt. „Niepodległość”, dzięki której zdobyła II miejsce.  


 

Zmieniony ( 05.05.2009. )
 
Konkurs Recytatorski
Redaktor: Administrator   
17.04.2009.

 Konkurs Recytatorski "W kręgu poezji dziecięcej"

Konkurs recytatorski "W kręgu poezji dziecięce" od lat cieszy się wśród uczniów klas I-III dużą popularnością. Tegorocznej szkolnej edycji towarzyszyły jak zwykle wielkie emocje. Mali recytatorzy z dużym zaangażowaniem i niezwykle przekonywująco recytowali przygotowane utwory. Dominowały niezmiennie wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Zdaniem jury poziom tegorocznych eliminacji był bardzo wysoki i wyrównany, toteż wyłonienie spośród 21 uczestników 4 najlepszych było wyjątkowo trudne. Po dłuższej konsultacji do etapu międzyszkolnego jury zakwalifikowało następujących uczniów: Zuzannę Dyl z kl. I B, Iwonę Hasek z kl. I A, Konrada Soswę i Dominika Kowalczuka z kl. IIIC. Na zakończenie wszystkich uczestników nagrodzono wielkimi brawami i wręczono kolorowe dyplomy, które będą z pewnością  miłą pamiątką 

 Image

 

Zmieniony ( 17.04.2009. )
 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 547 - 553 z 574