Uroczyste zakończenie roku szkolnego

25 czerwca 2021r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego.

O godzinie 9:15 swoją uroczystość mieli uczniowie klas I – III. Podczas tej akademii pan dyrektor Jacek Mleczko wręczył wyróżnienia dla ośmiorga uczniów klasy III. Po części oficjalnej odbyła się cześć artystyczna przygotowana przez uczniów klasy III A pod opieką pani Joanny Durak.

002

Image 1 of 29

Akademia dla klas siódmych i ósmych rozpoczęła się o godzinie 10:30. Pozostali uczniowie klas IV – VI mieli zakończenie w salach lekcyjnych razem z wychowawcami ze względu na bezpieczeństwo. Uczniowie klas siódmych żegnali tegorocznych absolwentów, którzy opuścili mury naszej szkoły.

Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego oraz hymnu szkoły. Następnie przewodnicząca szkoły Emilia Piękoś powitała przybyłych rodziców oraz dyrekcję naszej szkoły, nauczycieli oraz uczniów klas siódmych i ósmych.

Następnie głos zabrał dyrektor Jacek Mleczko, który pogratulował uczniom wysokich wyników w nauce i zachowaniu, a następnie w towarzystwie pani wicedyrektor Agnieszki Torby wręczył dyplomy oraz listy gratulacyjne dla rodziców.

Kolejnym punktem akademii było wręczenie zaświadczeń i upominków laureatom i finalistom wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Uczniowie, którzy otrzymali zaświadczenia to:
Emilia Pietruszka
Szymon Soboń

Po wyprowadzeniu sztandaru nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas siódmych i ósmych „FBI na tropie Ósemki”, która w zabawny sposób nawiązała do nauki w czasie pandemii.  

Na zakończenie uroczystości wysłuchaliśmy piosenki „Ale to już było”
w wykonaniu Igi Szymańskiej tegorocznej absolwentki, której wykonanie wzruszyło do łez większą część zgromadzonych.

Uczniów występujących w części artystycznej przygotowali: Agnieszka Łącz, Tomasz Malczyński oraz pani Zofia Niećko.

Po akademii uczniowie udali się do wyznaczonych sal na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

IMG_1593

Image 1 of 27

Opracował: Tomasz Malczyński

Skip to content