„Zielona akcja”

24 października uczniowie klasy IV b wspierani przez Pana Dyrektora Jacka Mleczkę i Panią wychowawczynię Annę Zając posadzili drzewa na zielonych terenach szkoły. Szatę roślinną wokół szkoły wzbogaciły świerki, klony i grab. Wszyscy zarówno dziewczęta jak i chłopcy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do akcji sadzenia, a każde drzewo otrzymało imię. Akcja miała istotny aspekt edukacyjny ukazujący znaczenie przyrody i procesów w niej zachodzących na nasze codzienne funkcjonowanie. Drzewa odgrywają bardzo ważną rolę dla życia na Ziemi. Przede wszystkim wytwarzają tlen i filtrują powietrze, pochłaniając i neutralizując substancje szkodliwe m.in. dwutlenek węgla. Mamy nadzieję, że ta „zielona akcja” w przyszłości będzie kontynuowana.
Oprac. Anna Zając