„Jesteś moją Bajką”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie klas 4a, 4b oraz 8b zaczarowani przez Dobrą Wróżkę, panią Małgorzatę Wesołowską, zorganizowali niezwykłe spotkanie, na które zaprosili młodszych kolegów: pierwszoklasistów oraz dzieci z grupy zerowej Przedszkola nr 8 w Mielcu. Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Dziewczynka z Zapałkami, Roszpunka, pan Ambroży Kleks z uczniami swojej Akademii to  tylko niektóre postacie występujące na bajkowej scenie. Opowiadali fascynujące historie, pokazywali czarodziejskie przedmioty, leczyli bolące łokcie i kolana. Do czego służy zielony płyn albo senne lusterka? Jak działa tajemnicza maść albo co można zrobić ze zwykłym globusem?  – tego wszystkiego mogły dowiedzieć się dzieci w czasie magicznej prezentacji. Na koniec oczom naszych gości ukazał się korowód bohaterów najpopularniejszych bajek, a dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na ich temat. Spotkanie zakończył Szpak Mateusz, czyli Pan Dyrektor Jacek Mleczko, który podziękował wszystkim za zaangażowanie i udział w tym radosnym wydarzeniu. W całe przedsięwzięcie włączył się również Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką panią Beatą Gocoł (dziś w osobie nobliwego chińskiego lekarza doktora Pai Chi Wo).

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę! 

Opr. Małgorzata Wesołowska

Skip to content