Projekty edukacyjne w klasach VII – VIII zakończone

„Kreatywne czytanie”to projekt dla uczniów klas siódmych przygotowany przez bibliotekę szkolną w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Zapoznanie z lekturą „Stary człowiek i morze” E. Hemingwaya oraz popularyzowanie czytania książek za pomocą stworzonego memu, należało do uczniów klasy 7a. Natomiast klasa 7b czytała  książką A. de Saint- Exupery  pt. „Mały książę”, która jest dostępna w bibliotece szkolnej również w formie e-booka. Podsumowaniem projektem było przygotowanie przez każdego ucznia opisu wybranego bohatera i wykonanie pracy plastycznej „Podróż po planetach z Małym Księciem”. Klasy ósme z kolei realizowały projekt „W świecie komiksu”. W związku z tym, uczniowie zapoznali się z budową i rodzajami komiksów, w tym z najnowszym typem, czyli komiksem paragrafowym tzw. gamebookiem. Uczniowie poznali także program Storyboarth That, który jest kreatorem komiksów, dzięki czemu mogli stworzyć własne prace bazując na komiksach zakupionych do biblioteki szkolnej m.in.: Powstanie warszawskie” wyd. przez IPN, a także „Piraci”, czy „Rycerze”.  Klasa 8a wykonała komiks „Jeden dzień z mojego życia”, klasa 8b „Ja za 20 lat”, zaś klasa 8c „Mój dzień na sportowo”. Wystawkę najciekawszych prac plastycznych można było podziwiać w bibliotece szkolnej.

Serdecznie dziękujemy za współpracę wychowawcom, a w szczególności  Pani Annie Bożek i Pani Paulinie Kuroń, które koordynowały prace uczniów we wszystkich wymienionych projektach.

Opracowała Ewa Pietruszka

Skip to content