Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1 września to dzień, który kojarzy nam się z rozpoczęciem roku szkolnego. W naszej szkole uroczystość ta była połączona z Pasowaniem na ucznia. Gościli u nas Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Mirosław Kapinos i Przewodniczący Rady Rodziców pan Mariusz Szęszoł. Pan Jacek Mleczko- Dyrektor szkoły na wstępie przypomniał, że 1 września to też data wybuchu II wojny światowej. Dlatego też społeczność uczniowska klas I-III uczciła te tragiczne wydarzenia minutą ciszy.
Po przywitaniu gości, nauczycieli, rodziców i uczniów nastąpiła ważna chwila dla pierwszoklasistów. Po złożeniu ślubowania na Sztandar szkoły pan Dyrektor pasował ich na uczniów naszej szkoły. Pan Mirosław Kapinos i pani Agnieszka Torba zastępca Dyrektora SP 9 wręczyli pamiątkowe dyplomy. Klasa III pod opieką pani Urszuli Juras przygotowała część artystyczną. W piękny sposób przeniosła nas w czasie: od beztroskich wakacji do szkolnych zmagań. Nie zabrakło też powitania pierwszaków i cennych dla nich rad. Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów.

Podczas rozpoczęcia dla klas IV – VI część artystyczna została przygotowana przez uczniów klas Va i Vb wraz z wychowawczyniami: Panią Małgorzatą Wesołowską i Panią Anną Kołc. Z rozrzewnieniem wspominaliśmy kończące się wakacje, ale też z radością witaliśmy nadchodzący rok w humorystycznych scenkach. Prowadzący – Pola Wachta i Maciej Skwirut – życzyli koleżankom i kolegom sukcesów w nauce, a nauczycielom dużo cierpliwości w codziennej pracy. Uroczystość uświetniły znane wszystkim piosenki: „Witaj szkoło” w wykonaniu Blanki Kośli i Darii Działowskiej z klasy Va oraz „Ramię w ramię” zaśpiewana przez Karolinkę Krempę z klasy IVa.

Red.Dorota Witkowska, Anna Kołc

Skip to content