Pożegnanie… 🖤🖤🖤

28 sierpnia 2024 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu (nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi, administracji, rodzice i emeryci) wzięła udział w ostatnim pożegnaniu Pana Dyrektora Jacka Mleczki. W naszym imieniu słowa podziękowania wygłosiła Pani Wicedyrektor Agnieszka Torba:

Panie Dyrektorze, Jacku!
Nie sądziłam, że przyjdzie mi zabierać głos w takich okolicznościach, ale niestety życie pisze czasami bardzo smutne scenariusze. Dziwne miejsce też wybrałeś sobie na spotkanie, na ostatnią Radę Pedagogiczną. Jesteśmy tu bardzo licznie, by towarzyszyć Ci w ostatniej drodze: stawili się nie tylko nauczyciele „Dziewiątki”, ale także pracownicy obsługi, administracji, uczniowie i  rodzice. Ciągle nie możemy uwierzyć, że odszedłeś tak niespodziewanie i szybko. Zapewniałeś nas, że walczysz, nie poddajesz się, a my byliśmy przekonani, że jesteś niezłomnym wojownikiem, który pokona chorobę. Wierzyliśmy, że się uda, że spotkamy się wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Choroba okazała się okrutna i silniejsza. Tracimy w Tobie wspierającego i mądrego Dyrektora, który przyszedł do naszej szkoły z odwagą i wizją. W czasie wielu  rozmów z nami podkreślałeś, że praca nauczyciela to służba, że trzeba pracować z sercem i oddaniem. Byłeś życzliwy, otwarty, uczynny i po prostu ludzki. Mieliśmy  w Tobie wsparcie i czuliśmy się doceniani. Nieustannie troszczyłeś się  o sprawy szkoły, miałeś mnóstwo planów i mówiłeś, że tyle jeszcze jest pięknych rzeczy do zrobienia. Pasjonowałeś się historią, byłeś wrażliwy na sztukę, muzykę i niezwykle wyczulony na słowo. Będziemy wspominać Twoje poczucie humoru, żart, który potrafił rozładować najbardziej napiętą sytuację. W sprawach trudnych zawsze mogliśmy liczyć na Twoje rozważne słowo, radę. Będzie nam  Ciebie bardzo brakowało, bo we wspólnej pracy rozumieliśmy się wyjątkowo. Nie zapomnimy o Tobie, będziemy Cię wspominać i nosić w swoich sercach. Pozostaniesz w naszej pamięci jako człowiek, dla którego nie było rzeczy niemożliwych, oddany szkole, uczniom, pracownikom. To, co zostawiasz po sobie jednoznacznie świadczy o tym, że dałeś radę i wykonałeś zadanie. W ten sierpniowy dzień żegnamy Cię, ale pamięć o Tobie będzie żywa. Spoczywaj w pokoju.

*Zdjęcia dzięki uprzejmości Biura Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Mielcu