-
Konkurs „Frazeologizm na plakacie” rozstrzygnięty
27 lutego w gabinecie Pana Dyrektora odbyło się wręczenie nagród laureatom oraz wyróżnionym w konkursach zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W konkursie „Frazeologizm na plakacie” laureatkami zostały:1. Joanna Łapa (VIa)2. Zofia Działo (IVa)3. Emilia Mycek (VIb)Wyróżnienia otrzymały:1. Gabriela Surman (VIa)2. Patrycja Kurtyka (IVa)3. Iga Tyksińska (VIIb)Quiz językowy przeprowadzony wśród uczniów klas VII – VIII wyłonił Szkolnych Mistrzów Języka Polskiego:1. miejsce – Oktawia Wolak (VIIIc) i Wojciech Szynal (VIIIa)2. miejsce – Justyna Mycek (VIIIb)3. miejsce – Jagoda Kierys (VIIIa) Nagrodzeni zostali również laureaci Konkursu Kaligraficznego dla klas I-III. Mistrzami kaligrafii zostali: Antonina Rado (kl. Ia), Wiktor Weryński (kl. IIa), Maja Chmiel (kl. IIb), Olivier Burak (kl. IIIa), Weronika Rysiewicz…
-
Ósmoklasiści z wizytą w Zespole Szkół Technicznych
Dnia 24 lutego uczniowie klas: 8b i 8c wraz z panią Beatą Gocoł i panią Anną Zając udali się z wizytą do Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. Obejrzeli tam pokazową lekcję, w której wykorzystano bajki, ciekawostki oraz powiedzenia znanych filozofów do przedstawienia bardzo trudnych zagadnień z zakresu przedmiotów mechanicznych. Celem tzw. „Mega lekcji” było zaciekawienie, zainteresowanie i zmotywowanie uczniów do nauki. Dla ósmoklasistów było to nowe doświadczenie, a także okazja do bliższego kontaktu z nauczycielami i uczniami jednej z największych szkół ponadpodstawowych w regionie.
-
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole
Oj działo się, działo…We wtorek, 21 lutego, od rana po korytarzach szkolnych grasowały Językołamaczka, Tropicielka Błędów oraz Ekspertka Frazeologiczna, które zapraszały do wspólnej zabawy z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.Jest to święto, które na stałe wpisało się w kalendarz naszych szkolnych imprez. W tym roku można się było sprawdzić w następujących konkurencjach: „Frazeologiczny zawrót głowy” oraz „Połam język na języku”. Dodatkowo we wszystkich klasach odbyły się okolicznościowe lekcje. Klasy IV-VI rozegrały grę edukacyjną, której celem było uratowanie języka polskiego przed zagładą złośliwych Językożerców. Osiemnaście tabliczek z zadaniami czekało na śmiałków, którzy zmagali się z zagadkami językowymi, rozwiązywali rebusy i poprawiali błędy. W klasach VII-VIII został zorganizowany quiz, który wyłoni Szkolnego…
-
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
„A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą, nie znać języka swego – hańbą oczywistą.” Zapraszamy do wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego! Jak co roku planujemy sporo atrakcji i zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy. Kulminacyjnym dniem obchodów będzie wtorek, bo właśnie 21 lutego przypada to święto. Na lekcjach języka polskiego i korytarzach szkolnych będzie się działo… Zanim jednak zabierzemy Was do krainy polszczyzny ogłaszamy konkurs:narysuj, namaluj lub wyklej wybrany frazeologizm (np. pękać ze śmiechu). Podpisz swoją pracę i przynieś ją do sali 104 lub do swojej nauczycielki języka polskiego. Prosimy o prace w formacie A3, podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą (na odwrocie). Termin: poniedziałek 20 lutego. Czekają nagrody!A poza tym…
-
Mediacje w Edukacji
Mediacje w edukacji to program szkoleniowo-wdrożeniowy Instytutu Edukacji Pozytywnej, który jest realizowany w naszej szkole. 16 lutego odwiedziła nas psycholog/trener Julia Bażela, która poprowadziła interesujące warsztaty dla uczniów klas VI, VII i VIII, przyszłych członków Szkolnego Klubu Mediacji.Mediacje szkolne i rówieśnicze to niezbędny system rozwiązywania sytuacji konfliktowych, trudnych i kryzysowych w każdej placówce edukacyjnej i wychowawczej, która chce zbudować klimat sprzyjający zdrowiu psychicznemu młodzieży. Red. B. Gocoł
-
III Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne
Uczniowie klas V w ramach realizacji III Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Kreatywne Prace Plastyczne stworzyli wyjątkowe prace Zimowe drzewa.
-
Mieleccy sportowcy i trenerzy nagrodzeni przez Prezydenta Mielca
W czwartek, 16 lutego 2023r. w Hotelu „Iskierka” Pan Jacek Wiśniewski Prezydent Miasta Mielca nagrodził mieleckich sportowców oraz trenerów, którzy w roku 2022 uzyskali wysokie wyniki sportowe, zdobywając medale na mistrzostwach krajowych i zagranicznych. Nagrodzono 84 sportowców oraz 10 trenerów, wśród których wyróżniona została nasza Pani wicedyrektor Agnieszka Torba. Serdecznie Pani wicedyrektor gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy wychowawczej i trenerskiej.
-
Podsumowanie akcji Daj Włos
W dniu 17.02.2023 odbyło się podsumowanie akcji Daj Włos! Uczennica klasy 4a – Karolina Krempa została zaproszona na uroczyste podsumowanie akcji i otrzymała podziękowanie za piękny gest, jakim jest oddanie włosów potrzebnych do wykonania peruk dla chorych onkologicznie osób. Na uroczystym podsumowaniu akcji obecna była Pani Bernadeta Łaz- koordynator przedsięwzięcia w naszej szkole. Gratulujemy Karolinie i mamy nadzieję, że więcej uczniów z naszej szkoły weźmie z niej przykład i odda włosy na rzecz fundacji Rak’n’Roll. Kolejna edycja akcji już w maju! Opracowała: Bernadeta Łaz
-
II miejsce w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Mielcu zajęła II miejsce w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców. Tym samym wywalczyła już co najmniej 6 miejsce na około 900 szkół podstawowych w województwie. O wyższe miejsca powalczymy w turnieju barażowym który jest przepustką do ścisłego finału gdzie zagrają 4 zespoły. W turnieju dzisiejszym wygrał gospodarz zespół SP nr 5 ze Stalowej Woli, o drugie miejsce walczyliśmy z Tarnobrzegiem SP nr 3. Wygraliśmy w końcówce 1 punktem. Mecz był niesamowicie nerwowy, emocje kosmiczne. Chłopcy chyba w życiu tak się nie cieszyli po meczu jak dziś. Tym bardziej że od tygodnia ponad połowa zespołu w tym trzon był…
-
Wycieczka do Fabryki Czekolady w Rzeszowie
W dniu 08.02.2023 r. klasy II A oraz II B wraz ze swoimi opiekunami: p. Joanną Durak, p. Agnieszką Kulik, p. Agnieszką Bieś oraz jednym rodzicem odwiedzili Fabrykę Czekolady w Rzeszowie. Miejsce pełne zapachu czekolady oraz atmosfery słodyczowej zabawy towarzyszyły nam od samego początku. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi czekolada, degustowały smak prawdziwych czekolad: białej, gorzkiej, mlecznej, różowej, z nawet z płatkami chilli…. Zobaczyły również prezentację 3 metrowego drzewa kakaowca, a na podstawie filmu edukacyjnego dowiedziały się gdzie znajdują się plantacje kakao i miejsca upraw, a także jak wygląda proces produkcji czekolady od ziarna do tabliczki.Dzieci zobaczyły również największą w Polsce fontannę czekolady, która wywołała wiele pozytywnych emocji. Brały one…